کد اقتصادی برای پروانه کسب

نحوه دریافت کد اقتصادی برای پروانه کسب

دسته بندی: مقالات

به منظور انجام هر گونه فعالیت اقتصادی، می‌بایست کدی دوازده رقمی به نام کد اقتصادی داشته باشید. اگر می‌خواهید این کد را دریافت کنید تا بتوانید با پروانه کسب خود فعالیت‌های اقتصادی داشته باشید، اما روش اخذ آن را نمی‌دانید، این مقاله در این مسیر شما را راهنمایی خواهد کرد. در ادامه با حق ایرانیان همراه باشید.

کد اقتصادی برای پروانه کسب یعنی چه؟

هر شخص حقیقی و یا حقوقی می‌بایست برای انجام هر نوع فعالیت اقتصادی این کد را دریافت کند. افراد زیادی قصد انجام فعالیت‌های اقتصادی دارند.  کد اقتصادی برای این در نظر گرفته شده است که افراد از یکدیگر تفکیک شوند و همچنین دولت‌ها با داشتن این کد قادر خواهند بود مالیات خود را دریافت کنند. اگر این کد را نداشته باشید و فعالیت‌های اقتصادی انجام دهید، کار غیر قانونی انجام داده‌اید. براساس قانون، تمام کسب و کارها برای داشتن کد اقتصادی باید اقدام کنند و داشتن این کد اجباری می‌باشد. در انجام معامله‌ها، فروش و خرید کالا و یا ارائه خدمات این کد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در همه قراردادها و فاکتورهای شرکت کد اقتصادی باید حاضر باشد. این کد برای افراد حقیقی دارای پروانه کسب و شرکت‌های ثبت شده که هر نوع تجارتی را انجام می‌دهند از موارد الزامی تلقی می‌شود.

چه کسانی نیاز به اخذ این کد دارند؟

تمام اشخاص حقیقی و یا حقوقی اعم از کسانی که در تولید، صادرات و واردات، فروش کالا یا ارائه خدمات مجوز کار دارند، می‌بایست حتما برای اخذ این کد اقدام کنند.  مچوز فعالیت مدرکی است که دولت به افراد می‌دهند تا اجازه فعالیت آن‌ها را رسمی سازد. مجوزهای متفاوت از طریق وزارت‌های مختلف صادر می‌شود. به عنوان مثال، وزارت بهداشت و درمان مجوز فعالیت داروخانه‌ها را صادر می‌کند و وزارت صنایع مجوز کار و فعالیت‌های صنعتی مانند کارگاه و یا کارخانه را ارائه می‌دهند. محلی که تجارت در آن صورت می‌گیرد و فعالیت‌های اقتصادی در آن انجام می‌شود، محل فعالیت تجاری می‌گویند.

شرکت‌هایی که دو ماه از  زمان ثبت شرکتشان گذشته باشد و اشخاصی پروانه کسب دارند، می‌بایست در این زمان برای دریافت این کد اقدام کنند. برای این کار ابتدا می‌بایست به سازمان امور مالیاتی بروند و برای شرکت و یا کسب و کار خود پرونده مالیاتی ایجاد کنند. پس از اینکه پرونده مالیاتی را برای کسب و کار و یا شرکت خود تشکیل دادید، قادر خواهید بود در سایت سازمان امور مالیاتی به منظور دریاقت کد اقتصادی اقدام لازم را به انجام برسانید.

کد اقتصادی- حق ایرانیان

این کد در چه جاهایی کاربرد دارد؟

کد اقتصادی در بسیاری از زمینه‌ها پیش نیاز می‌باشد. به این منظور که اگر این کد را در اختیار نداشته باشید، نمی‌توانید کارهای تجاری خود را پیش ببرید. به عنوان مثال، در فعالیت‌های صادرات و واردات شرکت‌ها حتما نیاز به کارت بازرگانی دارند. برای اینکه بتوانید کارت بازرگانی دریافت کنید، داشتن کد اقتصادی پیش نیاز است. اگر قصد حضور و شرکت ئر مناقصه‌ها و مزایده‌ها دارید، ابتدا می‌بایست کد اقتصادی خود را دریافت کنید. کاربرد دیگری که داشتن این کد در اختیار شما قرار می‌دهد، انجام کلیه امور مالیات بر ارزش افزوده است. مالیات بر ارزش افزوده بر روی خدمات و کالاها اعمال می‌شود. اگر کد اقتصادی داشته باشید، قادرخواهید بود گواهی ارزش افزوده را دریافت کنید.

شرکت‌ها به منظور افتتاح حساب بانکی و ارزی باید این کد را در اختیار داشته باشند. عقد قرارداد حقوقی با شرکت‌ها و موسسات دیگر نیز شامل همین پیش نیاز می‌شود. هیچ فعالیت اقتصادی بدون نوشتن و امضا کردن قرارداد صورت نمی‌گیرد. در این قراردادها می‌بایست کد اقتصادی شرکت‌ها و یا اشخاص حقیقی به ثبت برسند.

امور  مالیانی قسمت اعظم فعالیت‌های تجاری را شامل می‌شود. اظهارنامه مالیاتی به همین منظور می‌بایست تسلیم اداره مالیات شود. کد اقتصادی برای تحویل ظهارنامه مالیاتی واجب است و بدون داشتن این کد قادر نخواهید بود اظهارنامه خود را تحویل اداره مالیات دهید.

صادر کردن فاکتور در هر کسب و کار و تجاری مرسوم است. به منظور رسمیت دادن به این فاکتورهای صادر شده باید کد اقتصادی داشته باشید.

برای دریافت کد اقتصادی چه مدارکی لازم است؟

برای درخواست این کد ابتدا باید مدارکی ارائه دهید. اشخاص حقیقی و حقوقی نیازمند ارائه مدارک خاصی هستند. در ادامه مدارک مورد نیاز برای دریافت کد اقتصادی را برایتان شرح می‌دهیم.

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی:

اشخاص حقیقی می‌بایست ابتدا درخواستی کتبی برای دریافت این کد ارائه دهند. اشخاص حقیقی همچنین نیاز دارند از تمام صفحات مدارک شناسایی خود فتوکپی داشته باشند . سه قطعه عکس و فتوکپی از پروانه کسب نیز برای این منظ.ر مورد نیاز است. برای دریافت کد اقتصادی فرمی به شما تحویل داده خواهد شد که می‌بایست اطلاعات هویتی خود را در آن وارد کنید. فتوکپی کارت اقتصادی قبلی و پرداخت مبلغی اندک برای این منظور نیاز است.

اخذ کد اقتصادی- حق ایرانیان

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقوقی:

اشخاص حقوقی نیز به مدارک درخواست کتبی شرکت، فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه، تکمیل فرم اطلاعات هویتی، فتوکپی کارت اقتصادی و همچنین روزنامه رسمی که آگهی تاسیس در آن ثبت شده است نیاز دارند.

پس از اینکه این مدارک را تهیه کردید و فرم اطلاعات را تکمیل نمودید، مدارک را به سازمان امور مالیاتی تسلیم کردید، مدارک مورد پیگیری قرار می‌گیرند و مدارک دریافتی بررسی می‌شوند. پس از بررسی این مدارک کد اقتصادی برای پروانه کسب صادر می‌شود.

اگر پس از اخذ شماره دوزاده رقمی کد اقتصادی، در اطلاعات هویتی شما تغییراتی ایجاد شود، می‌بایست فرم نمونه را تکمیل کنید و دوباره مدارک را ارسال کرده تا اقدامات مورد نیاز در این زمینه انجام شود.

چگونه از طریق شرکت کد اقتصادی را دریافت کنیم؟

شما می‌توانید برای دریافت کد اقتصادی برای پروانه کسب  به صورت آنلاین در سایت امور مالیاتی اقدام کنید. انجام این کار نیازمد طی کردن مراحلی می‌باشد. در ادامه این مراحل را ذکر می‌کنیم.

  1. ابتدا به سایت  tax.gov.ir مراجعه کرده و بر روی گزینه “ثبت نام الکترونیک” که در قسمت راست صفحه مشاهده خواهید کرد کلیک کنید.
  2. در ادامه بر روی گزینه ” ورود به ثبت نام” کلیک کنید.
  3. در مرحله بعدی اطلاعاتی که از شما می‌خواهد را تکمیل کرده و کد پیگیری را دریافت کنید.
  4. نام کاربری و کلمه عبور از طریق اس ام اس برایتان ارسال خواهد شد.
  5. دوباره به سایت ذکر سده مراجعه کرده و مراحل اول تا سوم را تکرار کنید.
  6. در این مرحله اطلاعات دیگری نیاز به تکمیل خواهند داشت. این اطلاعات شامل اطلاعات شعبه‌ها، نمایندگی‌ها، مجوز، فعالیت و اعضا می‌شود.
  7. پس از طی کردن همه این مراحل، کد اقتصادی را دریافت خواهید کرد.

دریافت کد اقتصادی توسط حق ایرانیان

اخذ کد اقتصادی خود را به حق ایرانیان بسپارید

برای اطمینان از خوب پیش رفتن تمام مراحل ذکر شده به منظور دریافت کد اقتصادی برای پروانه کسب، انجام این کار را به حق ایرانیان بسپارید. کارشناسان حق ایرانیان در کمترین زمان و آسان‌ترین روش کد اقتصادی را برایتان دریافت خواهند کرد.

حق ایرانیان خدمات متعددی از جمله ثبت شرکت و برند، اخذ صلاحیت پیمانکاران، اخذ جواز کسب، صورت جلسه تغییرات و غیره را به شما ارائه می‌دهد. هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاص فرمایید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

2 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

ثبت برند در ایران چگونه است؟
ثبت برند در دبی چگونه انجام می شود؟
فهرست