ثبت برند در ایران

ثبت برند در ایران چگونه است؟

دسته بندی: مقالات

برند و یا همان نام تجاری مجموعه‌ای از اصطلاحات و یا نشانه‌ها می‌باشد.  این اصطلاحات، کالا و یا خدماتی که یک کسب و کار ارائه می‌دهد را به مصرف کنندگان و رقیبان می‌شناساند. اگر کسب و کاری دارای برند و نام تجاری منحصر به فرد باشد، مصرف کننده پس از دریافت کالا و یا خدمات کیفیت و مرغوبیت آن را احساس می‌کند. اگر از کیفیت محصول راضی بود دفعه دیگری که قصد خرید آن کالا و یا دریافت خدمات را دارد به سراغ همان نام تجاری و یا برند خواهد رفت. برای آشنایی با مزیت‌های مختلفی که ثبت برند در ایران به همراه دارد، در ادامه با حق ایرانیان همراه باشید.

تمام مخاطبان حتی اگر با کسب و کار شما برخوردی نداشته باشند، هنگام رو به رو شدن با برند شما آن را به خاطر خواهند سپرد. در این صورت با ویژگی‌های خاصی شاخته خواهید شد. این ویژگی‌ها شما را بیشتر در دسترس قرار خواهند داد و مشتریان بیشتری را جذب خواهید کرد. در حقیقت، نام تجاری در کنار ویژگی‌های دیگری که یک شرکت ارائه می‌دهد معنا پیدا می‌کند. این ویژگی‌ها شامل رابط عمومی قوی، بازاریابی اصولی، تضمین کیفیت، آگهی‌های مناسب و تبلیغات به شیوه‌ی صحیح می‌شوند. شرکت شما باید تمام خصوصیاتی که در تبلیغات و بازاریابی عنوان می‌کند را دارا باشد. در اینصورت است که نام تجاری معنای مثبت پیدا می‌کند و از آن استقبال خواهد شد.

هنگامی که برای خود نام تجاری تعیین می‌کنید، متعهد می‌شوید که کالایی با ارزش را به مشتریان ارائه می‌دهید. در دنیای امروز، اگر تصدیق و تایید مصرف کنندگان را در اختیار داشته باشید موفقیت شرکت شما تضمین شده می‌باشد.

ثبت برند در ایران چه مزایایی دارد؟

ثبت برند در ایران- حق ایرانیان

با ثبت برند در ایران خود را از تمام رقیبان متمایز خواهبد کرد. هدف اصلی کسب و کار شما با این کار در ذهن مشتریان می‌ماند. در این صورت مشتریان به شما وفادار خواهند بود و می‌توانند محصولات و خدمات شما را از دیگر رقیبان تشخیص دهند. ثبت برند یک نوع روش بازاریابی بسیار موثر تلقی می‌شود. برای دریافت موافقت نامه‌های اعطای نمایندگی ثبت برند از واجبات می‌باشد. با داشتن نام تجاری مخصوص به خود سرمایه گذاران به منظور سرمایه گذاری در کسب و کار شما جذب خواهند شد و  برای دریافت وام نیز بسیار کارآمد می‌باشد.

هنگامی که علامت انحصاری کسب و کار شما به ثبت برسد، دیگر اشخاص حق استفاده از این علامت را نخواهند داشت. همچنین، برای سهامداران انجام این کار درآمد را افزایش می‌دهد و ایجاد ارزش افزوده می‌کند. اگر علامت تجاری خود را به شرکت دیگر و یا شخص ثالث انتقال دهید و به او اجازه استفاده از برند خود را بدهید، منبع درآمد شما افزایش پیدا خواهد کرد.

ثبت برند در ایران به چه مدارکی نیاز دارد؟

ثبت نام تجاری- حق ایرانیان

ثبت برند در ایران به مدارک مختلفی نیاز دارد که برای این منظور باید ارائه شوند. مراحل ثبت برند در ایران از پیچیدگی‌هایی برخوردار می‌باشد. بنابراین بهتر است انجام این کار را به کارشناسان حق ایرانیان بسپارید.

اشخاص حقیقی و حقوقی مدارک متفاوتی را می‎‌بایست ارائه دهند. در ادامه به معرفی این مدارک می‌پردازیم.

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی

رونوشت از شناسنامه، رونوشت از کارت بازرگانی، رونوشت مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و رونوشت کارت ملی از مدارک مورد نیاز برای ثبت برند اشخاص حقیقی در ایران می‌باشد.

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقوقی

رونوشت شناسنامه، رونوشت کارت ملی، رونوشت روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت، رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی

انتخاب نام برند برای یک شرکت یا کسب و کار چه فوایدی دارد؟

انتخاب نام شرکت- حق ایرانیان

انتخاب نام برند در ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. بنابراین نیازمند تفکر دقیق و تحقیقات گسترده می‌باشد. این نام را هم می‌توان به فارسی ثبت نمود و هم به فینگلیش. وارد کنندگان و یا تولید کنندگان نام برند خود را می‌توانند بروی کالایی که ارائه می‌دهند درج نمایند. هر شرکت در زمینه خاصی فعالیت می‌کند و نام برند آن نیز در همان زمینه به ثبت می‌رسد. نام برند خود را می‌توانید در طبقات مختلف به ثبت برسانید.

انتخاب نام می‌بایست با کالا و یا خدماتی که ارائه می‌دهید هماهنگی داشته باشد. در این صورت مصرف کنندگان با شنیدن نام برند شما به یاد محصول و یا خدمات شما می‌افتند و موضوع شرکت شما را می‌توانند از نامی که برایش انتخاب کردید حدس بزنند.

شرکت‌ها و کسب و کارها با ثبت نام برند خود و تبلیفات آن به صورت گسترده، بین مشتریان جایگاهی پیدا خواهند کرد. با این کار نامشان سر زبان‌ها خواهد افتاد. در انتخاب نام هیچوقت شرکت و یا کسب و کار خود را به کالایی خاص و یا مکان جغرافیایی مشخصی محدود نکنید. در این صورت می‌توانید در آینده آن را در سطح کشوری و یا جهانی به عرضه برسانید.

یک برند خوب چه مشخصاتی دارد؟

یک برند خوب دارای ویژگی‌های متعددی است که آن را از سایر برندها و نام‌های تجاری متمایز می‌سازد. برند پیامی که شرکت و یا کسب و کار می‌خواهد ارائه دهد را به مصرف کننده منتقل می‌کند. برند فروش را افزایش می‌دهد و به گونه‌ای است که در همه جا قابلیت شناسایی خود را حفظ می‌کند. نام یک برند میبایست برای مصرف کننده ساده باشد، به طوری به راحتی آن را به ذهن بسپارد. همچنین این نام می‌بایست موقعیت و مزایایی که محصول و یا خدمات در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهند را در خود بگنجاند.

اگر شخصی  و یا شرکتی بدون دریافت اجازه از نام تجاری شما استفاده کرد، شما این حق را دارید که از طریق مراجع قانونی اقدام کنید و مجوز ادامه فعالیت را از آن شخص سلب نمایید. شما در این شرایط حتی قادر هستید ضرر و زیان‌هایی که به شرکت شما وارد شده را از آن شخص دریافت نمایید.

بهترین برندها چه ویژگی‌هایی دارند؟

بهترین برندها- حق ایرانیان

بهترین برندهای دنیا به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مشتریان می‌توانید خدمات و کالاهای آن‌ها را تشخیص دهند. این برندها دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که آن‌ها را از یک دیگر متمایز می‌سازد. پیامی که قصد انتقال آن را دارید می‌بایست در نام برند حاضر باشد. برندهای موفق از نام‌هایی استفاده می‌کنند که شهرت و محبوبیت شرکت را بهبود می‌بخشد و سبب افزایش فروش می‌گردد. تلفظ این نام‌های تجاری بسیار ساده و آسان است و همچنین توجه مشتریان و مصرف کنندگان را به خود جلب می‌کند. برتری استفاده از محصول و یا خدمات برترین برندها در نام تجاری آن مشخص می‌باشد و آن‌ها را از رقیبان متمایز می‌کند.

 

ثبت برند شرکت خود را حق ایرانیان بسپارید

ثبت برند در حق ایرانیان

 نام تجاری شرکت بیانگر هویت آن می‌باشد و آن را تعریف می‌کند. اگر بدون تحقیق در بازار مخاطب و یا دانش کافی در این زمینه برای ثبت برند خود اقدام کنید، با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد و حتی ممکن است خسارات جبران ناپذیری به شرکت و یا کسب و کار خود وارد کنید.

با سپردن ثبت برند خود به حق ایرانیان می‌توانید از سو استفاده‌هایی که شرکت‌های دیگر از محصولات شما می‌کنند جلوگیری کرده و خود را در ذهن مصرف کنندگان به نامی معتبر و با کیفیت تبدیل سازید.

در صورتی که با هر گونه پرسش در زمینه ثبت برند در ایران مواجه شدید، با کارشناسان حق ایرانیان تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

آیا ثبت شرکت 3 روزه انجام می شود؟
نحوه دریافت کد اقتصادی برای پروانه کسب
فهرست